Artefakt III i IV – prace rozpoczęte

Podczas tegorocznych wakacji postanowiłem zdecydowanie ograniczyć w najbliższej przyszłości prace recenzenckie na rzecz pisania prozy. Na plaży w Darłówku powstały pierwsze strony ostatniej (planowanej od półtorej dekady) części Artefaktu, która miał nosić numer III. Jednak do głowy wpadł mi pomysł, który lepiej będzie spajał pisany od 14 lat finał przygód Borysa Dragulića i Luny oraz części z 2002 i 2003 roku, które były drukowane w Science Fiction. Dlatego też w tej chwili powstają zarówno część III – świeży pomysł, nad którym muszę jeszcze sporo popracować, bo istnieje jedynie ogólny zarys treści oraz część IV – finalna, która w zasadzie czeka tylko na realizację, bo przygotowywałem się do tego wyjątkowo długo, jednak teraz muszę w nią wpleść wątki, które się pojawią w nowo wymyślonej części.

Część IV Artefaktu nie musi być jednak końcem przygód samego Draka, a jedynie zamknie cykl “Artefakt” . Zależeć to będzie jednak od czytelników.

W wakacje zaczęła też powstawać kontynuacja opowieści, której początkiem było opowiadanie “Kontrakt“. Jednak ze względu na tworzenie “Artefaktu” pomysł będzie rozwijał się na razie wyłącznie w głowie.

Mam nadzieję, że już na początku przyszłego roku przynajmniej jedno z opowiadań będzie zakończone, a do wakacji cykl “Artefakt” zostanie definitywnie zamknięty.

Jeśli wszystko wypali być może będę się starał, aby całość ukazała się w formie książkowej zewnętrznego wydawnictwa, a jeśli chętny się nie znajdzie – wydam ją we własnym zakresie, być może już we własnym wydawnictwie, którego otwarcie od kilku miesięcy chodzi mi po głowie…

Dodaj komentarz