Opowiadania

Swoją pierwszą opowieść podyktowałem mamie, gdy miałem 4 lata, zajęła sporą część zeszytu, który zgubiłem w czasach licealnych. Pod koniec podstawówki pisałem już samodzielnie, ale efekty mojej pracy były przerażające. Dobre pomysły miałem zawsze, ale poziom ich realizacji dziś mnie nadal przeraża (a mam wszystkie moje prace w szafce pod biurkiem). Zresztą dwa teksty z tamtego okresu przeszły gruntowną przebudowę i jeden stał się skończoną, ale nigdy dotąd nie opublikowaną powieścią, a drugi opowiadaniem do premierowego numeru Creatio Fantastica.

Pisanie na poważnie datuję od 1994 roku, kiedy stworzyłem Wielki Odlot (opublikowany drukiem 10 lat później). Drukowany debiut zawdzięczam „Jovicie” (2001 rok), Eugeniuszowi Dębskiemu, który tekst przesłał do redaktora naczelnego Science Fiction – Roberta J. Szmidta.

W 2015 wydałem samodzielnie zbiór opowiadań pt. „Homo habilis”, w 2016 roku pojawił się e-book z moim stusłówkiem „Cukierek” pt. „Halloween w stu słowach”. W 2017 roku powinienem wreszcie doczekać się publikacji w książce papierowej zewnętrznego wydawnictwa – zbiorze opowiadań – „Kochankowie niedoskonali”.

Zachęcam do przeczytania trzech ostatnich moich opowiadań.

Finał (2011) Kontrakt (2016) Cukierek (2016)